Poodle kategorisinde 30 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Toy Poodle Fiyatları

Toy Poodle, kıvırcık kürkü ve sevimli görünümü ile dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. Sakin, zeki, sevecen bir mizacı olduğu için evde ve apartmanda yaşayabilir. Toy Poodle ırkı, ilk olarak Almanya’da ortaya çıksa da kökeni Fransa olarak kabul edilir. Fransa’da üretilmiş ve Fransa’da dünyaya tanıtılan bir köpektir. Bu köpeklerin 3 farklı boyutu vardır. Standart boy olan köpekler, uzun yıllar bekçi köpeği ve rehber köpek olarak kullanılmıştır. İyi bir av köpeği olması ve ördek avında kullanılmasından dolayı “chien canard” olarak adlandırılmıştır. Fransız Aristokrasisi tarafından tercih edilmesinden dolayı Fransa’nın ulusal köpeği olmuştur. 19. yüzyılda standart boyundan daha küçük olan oyuncak boyları üretilmiştir. Oyuncak boyları genellikle gösteri köpekleri olarak kullanılmıştır. 

Toy Poodle Yavru

Toy Poodle, üç farklı boyutu olan bir köpek cinsidir. Standart boy, oyuncak boy ve büyük boy köpek ırkları vardır. Üç boyunun da özellikleri, karakteri, fiziksel özellikleri birbiri ile benzerlik gösterir. Toy Poodle yavru iken sahiplendiğinizde eğitim verilmesi kolay olan bir köpektir. Daha önce köpek sahiplenmeseniz de bu köpeklere eğitim verme konusunda zorlanmazsınız. Temel itaat eğitimleri, beslenme ve uyku düzeni gibi eğitimlerini rutin köpek eğitimi şeklinde verebilirsiniz.

Toy Poodle, kürk yapısı ile dikkat çekmiş ve uzun yıllar dünyanın en popüler köpeklerinden biri olmuştur. Genellikle rastlanan tüy rengi kızıl olsa da siyah, beyaz gibi tüy renklerine de sahip olan köpekler vardır. Toy Poodle fiyatları, kürk rengine göre değişiklik gösterir. Kayısı, kahve, mavi, gümüş, siyah-beyaz renkleri olan köpeklerin kürk yapısı her zaman kıvırcıktır.

Toy Poodle Kökeni: Toy Poodle, Almanya’da ortaya çıkan bir köpek cinsidir. Fransa’da tercih edilmesi ve üretiminin Fransa’da devam etmesi, kökeninin Fransa olarak kabul edilmesine neden olmuştur. İlk olarak standart boyları avcılık, bekçilik, rehber köpeği olarak kullanılmıştır. Daha sonra oyuncak boy Toy Poodle üretilmiş ve dünyanın en popüler köpeklerinden biri olmuştur.

Toy Poodle Fiziksel Özellikleri: Bu köpekleri diğer köpeklerden ayırt edebileceğiniz karakteristik bir kürk yapısı vardır. Kıvırcık tüyleri ile tanınırlar ve kulakları, bacakları tüylüdür. Burunları, gözleri siyah, burnu hafif yuvarlak, kulakları küçük ve sarkıktır.

 • Oyuncak köpek ırklarından biri olmasına rağmen bacakları uzundur ve atletik bir fiziksel yapıya sahiptir.
 • Üç boy olarak kabul edilir ancak FCI tarafından kabul edilen medium boyudur.
 • Kürkü kalın, sıkı, yumuşak bir dokuya sahiptir.
 • Tüy renkleri; siyah, beyaz, gümüş, kızıl, kahve, bej renklerde olabilir.
 • Minyatür boyutu 28 cm-45 cm, standart boyutu 45 cm- 60 cm aralığındadır. Ağırlığı ortalama 2-3 kg’dır.
 • Toy Poodle ömrü ortalama 13-18 yıldır.
 • Yavruyken tüyleri daha düzken yaşı büyüdükçe tüyleri kalınlaşır ve kıvrılır.
 • 1,5 yaşına geldiğinde yetişkin bir kürkü olacaktır.
 • Tüyleri kalın olduğu için soğuk havaya dayanıklı olsa da hassas bir bünyesi vardır ve evde yaşaması gerekir.

Toy Poodle Karakter Özellikleri: Toy Poodle, evde ve apartmanda yaşamak için oldukça uygun bir mizaca sahiptir. Diğer oyuncak köpek ırklarından farklı olarak havlama ve ısırma eğilimi azdır.

 • Toy Poodle, en zeki köpek ırklarından biridir ve eğitime açıktır.
 • Eve geldiğinde öncelikle temel itaat eğitimi vermezseniz dominant karakteri ön plana çıkar ve söz dinlemeyebilir.
 • Oyuncu bir karakteri vardır, ilgiyi çok sever.
 • Yabancı insanlara karşı mesafeli olsa da uyum sağlar ve ilgi gördüğünde karşılık verir.
 • Evde yalnız kalması ve ilgisiz kalması stres problemi yaşamasına neden olur.
 • Akıllı bir köpektir ancak iyi bir eğitim vermezseniz davranış problemleri ile karşılaşabilirsiniz.
 • Uyumlu, sevecen, nazik, enerjik bir karakteri vardır.
 • Egzersiz ihtiyacı yüksek olduğu için günde 2 saat kadar dışarı çıkarmalısınız.

Toy Poodle Eğitimi: Bu köpekler, dominant bir karaktere sahip olduğu için itaat eğitimi vermeniz önemlidir. İlk aşamada otur, kalk dur gibi komutları kısa sürede öğrenir. Sahibini tanıması ve saygı duyması ardından sözünü dinler. Tuvalet eğitimini vermeniz zor olmayacaktır. Aynı alana 3-4 gün kadar götürmeniz ardından eğitim alır.

Toy Poodle Tüy Bakımı: Tüyleri ile tanınan bu köpeklerin tüyleri kıvrık, sık ve yumuşaktır. Tüy bakımına dikkat etmediğinizde tüy dökme eğilimi fazla olacaktır. Bu nedenle özellikle baş ve boyun bölgesini günlük taramanız gerekir. Tüylerini yıkamak için seçtiğiniz ürünlerin özel köpek şampuanları olması önemlidir.

Toy Poodle Egzersiz İhtiyacı: Oyuncak köpek ırkları egzersiz ihtiyacı fazla olan ve enerjisi yüksek olan köpeklerdir. Toy Poodle, oyun oynamayı çok sever ve gün içerisinde haraketli olmak ister. Günde 2 saat kadar dışarı çıkararak egzersiz ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Evde uslu uslu yatacak bir köpek olmadığını unutmamanız gerekir. Enerjisi çok yüksek olduğu için eşyalara istemeden zarar verebilir.

Toy Poodle Çok Havlar Mı: Köpek sahiplenirken dikkat ettiğimiz etkenlerden biri havlama eğilimidir. Eğer apartmanda köpek beslemeyi düşünüyorsanız bu köpeklerin apartman hayatına en uygun cinslerden biri olduğunu anlayabilirsiniz. Havlama eğilimi diğer küçük ırk köpeklerden farklı olarak oldukça azdır. Ancak evde yalnız kaldığında havlama eğilimi artacaktır. Ona ayıracak zamanınız yoksa apartmanda beslemeniz uygun bir fikir olmayabilir.

Toy Poodle Yalnız Kalabilir Mi: Köpek ırkları uyumlu, sakin karakterlere sahip olsa da hiçbirinin uzun süre yalnız kalmaması gerekir. Toy Poodle, ilgiyi çok sever ve sahibinin ilgisini görmemesi onu strese sokar. Evde 1-2 saat kadar yalnız kalmasında sakınca yoktur. Ancak uzun saatler yalnız kaldığında depresyona girebilir. Yalnız bırakmanız davranış problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Toy Poodle Çocuklarla İletişimi: Çocuk sahibi olanların sahiplenmesi için uygun bir karakteri vardır. Çocuklara karşı nazik ve uyumludur. Ancak yalnız kaldığında istemeden zarar verebileceği için ilk aşamada yalnız kalmaması tavsiye edilmektedir. Eğitim verdiğinizde çocuğunuz için rehber bir köpek olabilir ve çocuk bakımında yardımcı olur.

Toy Poodle Hayvanlarla İletişimi: Diğer evcillere karşı çok uyumlu olan bir köpek değildir. Eğer evcil hayvanınız varsa ilk aşamada alışması zor olabilir. Sosyalleştirdiğiniz evcil hayvanlarla iyi anlaşır ve oyun arkadaşı olabilir. Köpeklere karşı ılımlı yaklaşmasa da kendi ırkından bir köpekle aynı evde yaşayabilir.

Toy Poodle Sağlık: Köpeğiniz eve geldiğinde veterinere giderek aşı takvimi hazırlamalısınız. Yatkın olduğu hastalıklar olduğu için sağlık kontrollerini aksatmamanız gerekir. Bu köpekler, stresli ve depresyon eğilimi olan köpeklerdir. Bu nedenle yalnız ve ilgisiz kaldığında psikolojik rahatsızlıkları ortaya çıkabilir ve davranışlarını kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

Toy Poodle Beslenme: Köpek sahiplendiğinizde bakımında dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden biri beslenme düzenidir. Dayanıklı bir köpek olsa da sindirim sistemi hassastır. Evde yapılan yemekleri vermemeniz daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Yavruyken günde 3 öğün yavru köpekler için hazırlanan mamalarla besleyebilirsiniz. Yetişkin köpeğinize günde 1 öğün verebilirsiniz. Seçtiğiniz mamaların kaliteli ve yaşına uygun olması önemlidir.

Toy Poodle Kaç Yavru Doğurur: Toy Poodle gebe kaldığında daha hassas olacağı için bu sürede ona karşı nazik olmanız gerekir. Minyatür boy olan köpekler, ilk doğumda 3-4 yavru verir. Standart boy olan köpekler 6-7 yavru verebilir. Yavruları doğduğunda 12 haftaya kadar annesinin yanından ayrılmaması gerekir. Yeterli sürede anne sütü aldıktan sonra beslenme düzeni oluşturabilirsiniz.

Toy Poodle Kaç Aylıkken Yıkanır: Yıkanmaktan huzursuz olan köpekler değildir. Ayda 1 defa banyo yapması gerekir. Yavru köpekleri 8 haftadan büyük olduğunda yıkayabilirsiniz. Banyo yaptırırken su sıcaklığını iyi ayarlamanız, kullandığınız ürünleri kaliteli seçmeniz önemlidir. Köpekler için üretilen şampuanları kullanmamanız tüylerinin dokusunun bozulmasına ve derisinin yıpranmasına neden olabilir.

Toy Poodle Çok Tüy Döker Mi: Tüyleri yoğun ve uzun olmasına rağmen çok tüy döken bir köpek değildir. Ancak bakımını yaparken her gün fırçalamanız gerekir. Fırçalamanın yüzeysel olmaması, cildinin hava almasının sağlanması önemlidir. Aksi takdirde tüy yapısı bozulabilir ve derisi yıpranabilir. Düzenli olarak tıraş etmeniz gereken bir köpek cinsidir. Bu köpeklerin özel bir kürkü olduğu için tüy bakımını düzenli olarak yapmalısınız.

Toy Poodle Sahiplendirme

Toy Poodle sahiplendirme sitemizden Toy Poodle eğitimi ve bakımı hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz. Sahipleneceğiz köpeklerin şeceresi, eğitimi ve sağlık sorunları detaylı olarak paylaşılır. Yavruyken sahiplenebileceğiniz gibi eğitimli olan yetişkin köpekleri de sahiplenebilirsiniz. Toy Poodle, boyutu ve renkleri farklı olan bir köpek cinsi olduğu için Toy Poodle fiyatları değişiklik göstermektedir. Köpeğin şeceresi, eğitimi, sağlığı gibi etkenler fiyatlarının belirlenmesinde dikkat edilen etkenlerdir.

Toy Poodle yavru iken sahiplendiğinizde kolaylıkla eğitim verebileceğiniz bir köpektir. Sahiplendikten sonra evine alışması için ilk aşamada yalnız bırakmamalısınız. Sahibini tanıması için 1 ay kadar sadece sahibinden komut alması gerekir. Sahibini tanımaması ve saygı duymaması halinde dominant karakteri ortaya çıkacaktır. Temel itaat eğitimini doğru vermezseniz davranış problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Yavru köpekler daha hassas olduğu için onu eğitirken sert komutlar vermemelisiniz. Eğitime açık ve oldukça zeki bir köpektir. Otur, kalk, dur gibi komutları kısa sürede öğrenecektir. Tuvalet eğitimi ve bakımı kolay olduğu için daha önce köpek sahiplenmeseniz de bakımını yaparken zorlanmazsınız.

Sevecen yaklaştığınızda ve oyun halinde olduğunuzda her zaman sözünüzü dinleyecektir. Evcil hayvanınız varsa çekinmeden bu köpekleri sahiplenebilirsiniz. Ancak yetişkin bir Poodle, ilk aşamada evcil hayvanınıza alışmakta zorlanabilir. Yavruyken beraber yaşadığı evcil hayvanlara karşı çok ılımlı ve uyumlu olacaktır. Evcil hayvanınız onun için iyi bir oyun arkadaşı olabilir ve yalnız kalmadığı için stres yaşamaz.

Küçük ırk bir köpek sahiplenirken ona ayıracak vaktiniz olduğuna emin olmalısınız. Eğer yoğun bir iş hayatınız var ve köpeğinize yeterince ilgi göstermeyecekseniz onun depresyona girmesine neden olabilirsiniz. İlgi görmek isteyecektir ve evde sürekli oyun halinde olacaktır. Havlama eğilimi olmasa da yalnızken havlar ve davranışları değişebilir.

Sahiplendikten sonra önceliğiniz sağlığı olmalıdır. Sindirim sistemi hassas olan köpekler olduğu için seçeceğiniz mamaların kaliteli olması önemlidir. Mama seçiminde yaşına ve sağlık durumuna dikkat etmeniz gerekir. Eğer bir hastalığı varsa veterinerlerden mama tavsiyesi alabilirsiniz. Kilosuna, yaşına ve sağlık durumuna uygun bir beslenme düzeni oluşturduğunuzda ömrü daha uzun olacaktır.

Toy Poodle, cilt ve alerji hastalıklarına yatkın bir köpektir. Yatkın olması bu hastalıkların kesin görüleceği anlamına gelmez. Bakımına dikkat etmeniz ve sağlık kontrollerini düzenli yaptırmanız daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Cilt hastalıkları yaşamaması için bakım ürünlerinizin köpekler için özel üretilen ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Tırnak ve diş bakımına özen göstermeli, tüyleri günlük taramalı ve düzenli olarak tıraş etmelisiniz. 5-6 haftada bir kez yıkayabilir, çok kirlendiğinde 4 haftada bir kez yıkayabilirsiniz.

Sıcağa ve soğuğa karşı çok dayanıklı değildir. Kürkü kalın olduğu için sıcak havalarda bulanır ve dışarda olmaktan keyif almaz. Sokak şartlarında yaşamayacak hassas bir köpektir. Bahçede yaşamak için uygun fiziksel özelliklere sahip değildir. Evde besleyebilir, havlama eğilimi olmadığı için apartmanda da besleyebilirsiniz.

 

Toy Poodle Köpek İlanları

Toy Poodle sahiplenmeyi düşünüyorsanız sitemizden Toy Poodle köpek ilanları inceleyebilirsiniz. Sahipleneceğiniz köpeklerin şeceresi, sağlık durumu gibi detaylarının tümü yeni sahibi ile paylaşılacaktır. İlan başlıklarımız altında köpeklerin bakımı, beslenmesi, eğitimi gibi temel bakım bilgilerine ulaşabilirsiniz. Toy Poodle, ilk kez köpek sahiplenecekler için uygun bir mizaca sahiptir. Eğitimde ve bakımında zorlanmadan onunla iyi bir evde arkadaşı olabilirsiniz.

Poodle köpekler, boyutları, kürk yapısı değişen bir köpek olduğu için Toy Poodle fiyatları da değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda köpeğin sağlık durumu ve şeceresi de değişiklik göstereceği için sabit fiyatlar söz konusu değildir. Toy Poodle köpeklerin nadir rastlanan renklerinden olan koyu kayısı rengi daha pahalı olmasını sağlamaktadır.

Toy Poodle sahiplendirme için aracı olduğumuz site üzerinden ilanları takip edebilir, köpek sahipleri ile köpeğinizin eğitimi, sağlığı gibi konularda iletişime geçebilirsiniz. Bu köpeklerin fiyatları ortalama 10.000 TL’dir. Fiyat aralığına göre 20.000 TL’ye kadar yükselen fiyatları da vardır. Fiyatı etkileyen birçok etken vardır ve fiyatlar belirlenirken dikkat edilen etkenleri ilanlar altından öğrenebilirsiniz.

Toy Poodle Fiyatları Yavru

Toy Poodle, evde ve apartmanda bakabileceğiniz uysal, zeki bir köpektir. Dünyanın en popüler köpeklerinden olan Toy Poodle fiyatları yavru ve yetişkin olmasına göre değişiklik gösterir. Yavruyken sahiplenip temel itaat eğitimlerini kolay bir şekilde verebilirsiniz. Bu köpekler eğitime çok açık olan ve söz dinleyen köpeklerdir. Satılık Toy Poodle ilanlarını sitemizden takip edebilirsiniz. Toy Poodle fiyatları belirlenirken dikkat edilen etkenler şu şekildedir:

 • Safkan olması
 • Şecere belgesinin olması
 • Tüy rengi
 • Genetik yapısı
 • Eğitimi
 • Yaşı

Toy Poodle Ücretsiz İlan Ver

Köpek sahiplenmek için tercih edebileceğiniz gibi Toy Poodle ücretsiz ilan ver seçeneğimiz ile sahiplendirmek istediğiniz köpeğinizin ilanını yayınlayabilirsiniz. Toy Poodle fiyatları sahiplendirmek isteyen kişilerin karar vereceği şekilde düzenlenmektedir. Fiyat belirlerken köpeğin şeceresi, safkan olması ve tüy rengi gibi etkenlere dikkat etmelisiniz. Köpeğin özellikleri ve sahiplerinin kararlarına göre fiyatlarında değişiklik görülmektedir.

Satılık yavru Toy Poodle ilanlarımız arasında standart boy ve oyuncak boy Poodle köpek cinsleri vardır. Köpeklerin boyutları farklılık gösterse de karakter özellikleri ve bakımı değişiklik göstermez. Standart boy Poodle köpekler, av ve bekçi köpeği olabilecek zekaya ve karaktere sahiptir. Oyuncak boy köpekler daha çok gösteri köpeği olarak kullanılmış ve iyi bir avcı olmak için yeterli değildir.

Toy Poodle Kaç TL?

Toy Poodle kaç TL: Toy Poodle fiyatları ortalama 10.000 TL kadardır. Tüm köpek ırklarında olduğu gibi bu köpeklerin fiyatları belirlenirken de dikkat edilen farklı etkenler vardır. Fiyatı en çok etkileyen etkenlerden biri şeceresidir. Köpeğin şeceresi, ailesinin kayıtlı olması ve cinsin safkan olduğunu gösteren, kayıtlı olduğunu gösteren önemli bir belgedir.

Toy Poodle fiyatları, kürk rengine göre de farklılık gösterebilir. Beyaz, siyah, bej gibi renkleri genellikle sahip olduğu renklerdir. Mavi ve koyu kayısı, nadir görülen bir kürk rengi olduğu için fiyatlarının daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Toy Poodle fiyatları eğitimi, safkan olması, sağlık sorunları etkenlerine göre belirlenir ve 20.000 TL’ye kadar çıkabilir. Fiyatlarını ve fiyatların belirlenme noktalarını ilanlarımız altında öğrenebilirsiniz.

Toy Poodle Sahibinden Ücretsiz

Toy Poodle, dünyanın en popüler ve en çok tercih edilen köpeklerinden biridir. Değerli bir köpek olduğu için ücretsiz sahiplenme şansınız düşüktür. Ancak Toy Poodle sahibinden ücretsiz ilan seçeneklerini takip ederek ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Fiyatların belirlenmesi ve değişiklik göstermesi sahiplerine bağlıdır. Köpek sahipleri ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir, Toy Poodle fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toy Poodle ilanları yavru ve yetişkin olarak farklı kategorilerde yayınlanır. Köpeklerin özelliklerini, sağlık durumunu, eğitim durumunu sitemiz üzerinden ilanların altında görebilirsiniz. Bu köpeklerin fiyatları ortalama 10.000 TL kadar olsa da 18.000 TL gibi fiyatlara da yükselmesi mümkündür. Fiyatların belirlenme aşamasında tüm köpek cinslerinde olduğu gibi eğitim durumu, şeceresi etki göstermektedir.